
Valentijnsdag: super belangrijk of onzin? Hoe zit jij in elkaar?
Artikelen | Anna Sarbo
Wat vind jij eigenlijk van Valentijnsdag? Is het commerciële bullshit of juist een manier om jouw liefde aan de ander te tonen?
Hoe onhandig als je net een relatie hebt met iemand die hier heel anders naar kijkt.
Dat kan best wat teleurstelling, discussie en gedoe opleveren. Want toen ik net verkering kreeg met Wouter overspoelde ik hem met cadeautjes, van leuke boeken tot een nieuwe telefoon. Ik had er helemaal geen geld voor, maar ik wilde hem laten zien hoeveel hij mij waard was.
Wouter vond dat onzin en helemaal niet nodig.
Sterker nog: als het over cadeautjes gaat vraagt hij wat ik wil hebben, mag ik mijn eigen sieraad uitzoeken of neemt hij een bos bloemen mee nádat ik er al een paar keer over heb gezeurd.
Ik voel dan vooral grrrr… Terwijl Wouter mij liever spontaan knuffelt en een dinertje regelt.
Dat hij oneindig begripvol en liefdevol is en me de hele wereld gunt, filter ik op zo’n moment gewoon helemaal weg, want ik wil zo graag cadeautjes zonder dat ik er zelf om heb gevraagd.
We zitten dan zo anders in elkaar en niemand heeft hierin gelijk toch?
En hoe ga jij eigenlijk om met je liefde tonen? En met Valentijnsdag?
Want wist je dat dit alles te maken heeft met je eigen waarden?
En dat we daar als mens vaak heel verschillend in zijn?
Alles wat je doet wordt namelijk gestuurd door ‘datgene’ wat echt belangrijk voor je is en waar je je tijd, aandacht, energie en zelfs geld in wil steken. Vaker is dat onbewust dan dat je dat allemaal duidelijk in het snotje hebt.
Jouw eigen waarden bepalen je gedrag en of je van iets heel blij wordt en energie van krijgt of juist een super mwah gevoel of gedoe met anderen, bijvoorbeeld je partner.
Het is daarmee ook de basis van jouw liefdestaal, hoe jij liefde geeft en hoe je graag liefde ontvangt.
En jouw liefdestaal en waarden hoeven dus niet hetzelfde te zijn als die van je (toekomstige) partner.
Meestal zijn we best verschillend. Dus hoe waardevol zou het zijn om op deze Valentijnsdag te ontdekken wat jij belangrijk vindt in de liefde.
Zodat je dit met je (toekomstige) partner kan delen en ontdekken waar jullie elkaar kunnen vinden.
We wensen je, op welke manier je wel of niet iets doet met Valentijnsdag, hoe dan ook, bergen liefde!
Warme groet,
Anna